قوانین و مقررات هیواجت

قوانین و مقررات خرید از هیواجت

 

تمام تلاش ما در هیواجت این هست که کالای خریداری شده شما را طبق حالت اولیه و صحیح و سالم به دست شما برسونیم.

ما در هیواجت زیرمجموعه ای از شرکت اندیشه یار آسمان نو (آیان) هستیم ک طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون جرائم رایانه‌ای و قانون تجارت الکترونیکی در فضای مجازی ایران فعالیت می‌کنیم. دسترسى و استفاده شما کاربر عزیز از وبسایت (تارنما) هیواجت به آدرس hivajet.com مشروط به رعایت قوانین و ضوابط و شرایط ذیل قرارداد می‌باشد. شما با ورود به تارنما، بدون هیچگونه محدودیت و شرطى، قرارداد را می پذیرید. ورود کاربران به تارنما هیواجت به منظور استفاده از خدمات ارائه شده توسط این شرکت، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن قرارداد و همچنین سیاست‌های حفظ حریم شخصی هیواجت/آیان است. ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین و اطلاعیه های هیواجت از سوی کاربر است. توجه داشته باشید که این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین کاربران ملزم به بررسی قوانین و اطلاعیه های سامانه در هر بار استفاده از آن می باشند و استفادۀ کاربران از وبسایت (تارنما) به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

 

۱) تعاریف و کلیات

1-1-هیواجت:

شرکت اندیشه یار آسمان نو با علامت تجاری هیواجت به عنوان واسطه خرید از وبسایت های فروشگاهی آنلاین خارجی مانند آمازون آمریکا، آمازون امارات، ایبی آمریکا و سایر فروشگاه های اینترنتی خارجی و به آدرس اینترنتی hivajet.com است.

1-2-مشتری یا کاربر:

به شخصی که با اطلاعات کاربری خود که آنها را بهنگام ثبت نام در فرم مورد نظر درج کرده است و به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات هیواجت می کند اقدام کند، گفته می شود. اشخاص حقیقی اقرار می نمایند که دارای 18 سال تمام بوده و اهلیت قانونی دارند.

1-3-اعتبار:

مبلغی است که کاربر خدمت گیرنده در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات هیواجت دارد. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا با استفاده از کدهای هدیه طبق شرایط اعلامی از طریق شبکه های اجتماعی یا تارنما شرکت منظور و محاسبه خواهد شد.

1-4-اطلاعات محرمانه:

تمامی اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار هیواجت قرار داده می‌شود. اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می شود و یا اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات هیواجت ثبت می گردد.

1-5-بازه زمانی تحویل:

در حالت عادی مدت زمانی که هیواجت متعهد به تحویل کالا در آن می‌باشد، برای سفارشات ارسال اکسپرس آمریکا 2 تا 5 هفته کاری بعد از تحویل کالا به دفتر آمریکا(مجموعا 6 هفته یا کمتر) و برای سفارشات عادی آمریکا 3 تا 8 هفته کاری بعد از تحویل کالا به دفتر آمریکا (مجموعا 8 هفته یا کمتر) است. همچنین برای سفارشات ترکیه و امارات 5 الی 14 روز کاری بعد از تحویل به دفتر ترکیه و امارات و برای سفارشات چین 10 الی 25 روز کاری بعد از تحویل کالا به دفتر چین می باشد.
اما بازه زمانی تحویل کالاها با یکدیگر متفاوت بوده و این بازه زمانی متناسب با شرایط فروشندگان، اعم از؛ موجودی کالا، فاصله جغرافیایی، و … است. لازم به ذکر است که هر کالایی که در سایت آمازون بازه تحویل آن بیش از 20 روز ذکر شده است، بر زمان تعهد تحویل هیواجت اثرگذار بوده و به بازه فوق اضافه می شود. همچنین کالاهای خاص، از قبیل کالاهای حجیم یا بسیار حجیم یا کالاهایی که حمل و نقل آن مشکل است، مدت زمان بیشتری جهت ترخیص و تحویل به کاربر به خود اختصاص می دهند. لذا مدت زمان متعارف فرآیند پردازش این کالاها به مدت اصلی تعهد هیواجت اضافه خواهد شد.

1-6-فروشگاه اینترنتی:

هر شرکت خرده فروشی و فروشگاه اینترنی مانند؛ Amazon، eBay، Walmart و … است که هیواجت به صورت واسطه، کالاهای مورد نظر کاربران را از آنها خریداری می نماید.

1-7-هفته کاری:

عبارت است از ۵ روز کاری از شنبه الی چهارشنبه. تعطیلات رسمی و یا تعطیلات اعلامی از سوی مراجع قانونی داخل در هفته کاری نیست.

۲) شرایط ثبت سفارش و خرید

2-1-مشتری با پذیرش این قرارداد شرکت تاندیشه یار آسمان نو را به عنوان حق العمل کار آمر (شرکت امازون، ایبی، …) جهت خرید کالای ثبت شده در سبد سفارش خود انتخاب می نماید. این قرارداد براساس قوانین جاری در جمهوری اسلامی ایران و ماده ی 357 به بعد از قانون تجارت به تنظیم رسیده و تابعی از آن است. با توجه به اینکه هیواجت به عنوان واسطه خرید (حق العمل کار) از تارنما آمازون و سایر فروشگاه های آنلاین اینترنتی است، بنابراین کالاها، قیمت ها و تخفیف های ارائه شده موجود در تارنما متعلق به هیواجت نبوده بلکه به معنی کالاهای ارائه شده در تارنما آمازون آمریکا و سایر فروشگاه های اینترنتی است. استفاده از کلمه آمازون بر مبنای غلبه بوده و در هر بخش از این قانون که اسمی از آمازون برده شده است، شامل سایر فروشگاه های اینترنتی خارجی مانند eBay و Walmart …. نیز هست.

2-2-با توجه به بند۱-۲-، هیواجت طبق قوانین کشور، اقدام به فروش هیچگونه کالای غیرمجاز و ممنوعه نکرده و با فیلتر چند لایه مانع نمایش این دست از کالاها می‌شود. در صورتی که کالای غیرمجاز یا ممنوعه در تارنما هیواجت به نمایش درآید، به معنای تایید مجاز بودن این کالا نبوده و پس از بررسی توسط کارشناسان شرکت از تارنما هیواجت حذف می گردد. بنابراین ثبت سفارش برای چنین کالاهایی امکان پذیر نیست و در صورت بروز خطا فورا با عودت وجه به خریدار، سفارش کان لم یکن تلقی شده و بدیهی است هیواجت مسئولیتی در قبال سفارشات غیر مجاز و ممنوعه ندارد.

2-3-قیمت اعلام شده در وبسایت/تارنما هیواجت برای هر کالا در همان زمان قیمت نهایی آن کالا نبوده و با توجه به نوسان قیمت دلار و تاثیر مستقیم آن در خرید از آمازون، قیمت نهایی کالا در بازه های زمانی مختلف توسط فروشنده اصلی آن تغییر می کند. بنابراین چنانچه پس از ثبت سفارش و انجام عملیات پرداخت وجه، ارزش کالا تا زمان خرید نهایی توسط هیواجت از آمازون به هر دلیلی از قبیل افزایش قیمت کالا در سایت مرجع، افزایش نرخ ارز و … تغییر یابد، تامین هزینه اضافه بر عهده مشتری (خریدار) خواهد بود که به اطلاع ایشان خواهد رسید. بدیهی است در صورت انصراف مشتری، مبلغ پرداختی به حساب ایشان مسترد می گردد. همچنین در صورت کاهش قیمت کالا در تارنما آمازون نیز، مابقی وجه پرداختی مشتری به وی مسترد خواهد شد.

2-4-با توجه به اینکه برخی از تخفیف های ارائه شده در تارنما آمازون برای مصرف کننده نهایی در نظر گرفته شده است، لذا ممکن است خرید بیش از تعداد مشخص را مورد تایید قرار ندهد. در این صورت هیواجت با اعلام موضوع به خریدار، فورا اقدام به عودت وجه خریدار به حساب وی خواهد نمود. در صورتی که خریدار با قیمت بدون تخفیف تمایل به خرید کالا داشته باشد، صورتحساب جدید برای ایشان صادر خواهد شد. بدیهی است قبل از پرداخت مابه التفاوت خرید نهایی تلقی نمی گردد.

2-5-عملیات خرید پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه، معلق به تایید نهایی کارشناس هیواجت است و با تایید کارشناس نهایی می گردد. بنابراین قبل از تایید سفارش توسط کارشناس هیواجت عملیات خرید قطعی نبوده و در صورت عدم تایید سفارش از جانب کارشناس، وجه پرداختی فورا به حساب خریدار مسترد می گردد.

2-6-با نهایی شدن عملیات خرید مطابق بند 2-5، درخواست خرید توسط هیواجت به تارنما آمازون ارسال می گردد. در صورت تایید خرید توسط آمازون، کالای خریداری شده پس از طی مراحل دریافت و ارسال به ایران، تحویل خریدار می گردد.

2-7-در صورتی که آمازون به دلایل مختلف اعم از عدم موجودی یا هر دلیل دیگری خرید را تایید ننماید، به محض اطلاع، کارشناسان هیواجت مراتب را به اطلاع خریدار رسانده و مبلغ پرداختی به ایشان مسترد می گردد. بدیهی است در صورت تمایل خریدار به خرید کالای جایگزین، با شرایط و قیمت جدید، صورتحساب جدیدی برای مشتری صادر شده و با پرداخت مابه التفاوت خرید برای ایشان نهایی می گردد. همچنین در صورتی که کالای جایگزین دارای قیمت پایین تری باشد، مابه التفاوت به حساب مشتری پرداخت می گردد.

2-8-خریدار مطابق بند ۵-۲- تا زمانی که سفارش توسط کارشناس هیواجت به تایید نهایی نرسیده باشد، امکان لغو سفارش را خواهد داشت. در این صورت با اعلام به کارشناسان هیواجت، وجه پرداختی به حساب وی مسترد می گردد. بدیهی است پس از خرید کالا توسط هیواجت از آمازون، امکان لغو سفارش به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

2-9-در صورت ناموجود شدن کالا در تارنما آمازون، عدم تحویل کالا، معتبر نبودن فروشنده و یا هر علت دیگری که موجب عدم امکان خرید گردد، خریدار می پذیرد هیواجت در صورت امکان، خرید کالا را با قیمت و کیفیت یکسان، از سایر فروشندگان مانند eBay، Walmart و …. انجام خواهد داد.

2-10-با توجه به اینکه کلیه کالاهای عرضه شده در آمازون اصل نبوده و به همین علت یا به علت کیفیت پایین عملکردی یا ظاهری، بعضی از کالاها قیمت های بسیار پایینی نسبت به محصولات مشابه خود دارند، لذا هیواجت در قبال سلامت ظاهری و عملکرد چنین محصولاتی مسئولیتی ندارد و خریدار لازم است قبل از اقدام به خرید اطلاعات کالای مورد نظر را به دقت بررسی و سپس اقدام به ثبت سفارش نماید. همچنین اطلاعات ارائه شده از ویژگی های کالا به صورت ترجمه ماشینی بوده و هیواجت دخالتی در آن ندارد. بنابراین ضروری است خریدار نسبت به کسب اطلاعات دقیق کالای موضوع خرید خود اقدام نماید.

2-11- بعضی از کالاها ویژگی های مختلفی مانند سایز، رنگ و … دارند که با تغییر آنها لینک صفحه کالا هم تغییر می‌کند. با توجه به اینکه سفارش ها بر اساس لینک ارسالی خریدار دریافت و طبق همان لینک از آمازون خرید انجام می شود، لذا پس از خرید محصول از آمازون امکان تغییر این ویژگی ها وجود نداشته و چنین محصولاتی غیر قابل بازگشت می باشند.

2-12-بعضی محصولات مانند لوازم پزشکی، ابزار آلات خاص و مواردی از این دست که به مجوزهای رسمی جهت ترخیص در گمرک جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند، قبض گمرک به نام شخص خریدار صادر گشته و ایشان می بایست با مراجعه به گمرک محصول خود را دریافت نماید. لازم به ذکر است که مسئولیت ترخیص کالاهایی که نیازمند مجوز هستند و خریدار مسئولیت ترخیص آن ها را قبلا به عهده گرفته است متوجه هیواجت نمی‌باشد. بدیهی در این موارد صرفا هزینه های گمرکی مربوط به خارج از کشور بر عهده هیواجت بوده و کلیه هزینه های ناشی از فرآیند ترخیص کالا از گمرک ایران در مورد موضوعات این ماده بر عهده خریدار است. لذا با توجه به اینکه هزینه گمرکی دریافتی از مشتری بابت هزینه گمرک ایران و سایر کشورها است، امکان برگشت هزینه گمرک به مشتری امکان پذیر نیست.

2-13-در صورت درخواست خریدار به ارائه فاکتور فروش، مطابق با مقررات شرکت فاکتور به ایشان ارائه خواهد شده و هیواجت الزامی یه ارائه فاکتور به شیوه مورد درخواست خریدار نخواهد داشت.در صورتی که مشتری نیاز به فاکتور داشته باشد، لازم است قبل از ارسال کالا به مقصد به شرکت اعلام نماید و فاکتور پس از تحویل کالا به مشتری صادر می گردد.

2-14-در کلیه مواردی که در این سند لازم است فورا وجه پرداختی را به حساب خریدار مستر نماید، این عملیات حدود ۴۸ الی ۷۲ ساعت کاری زمان بر خواهد بود. بدیهی است در کلیه این موارد کاربر باید به ثبت شماره کارت و شماره شبا یکسان که به نام ثبت کننده سفارش می باشد اقدام نماید. واحد پولی هیواجت ریال بوده و بدیهی است هرگونه عودت وجه به صورت ریالی است که مشتری در زمان ثبت سفارش پرداخته است. هرگونه ادعای دیگر برخلاف این موضوع مسموع نیست.

2-15-کدهای هدیه و تخفیف های ارائه شده از جانب هیواجت  به غیر از تخفیف های ارائه شده در تارنما آمازون است که در موارد مختلف طبق شرایط اعلامی از طریق شبکه های اجتماعی یا تارنما شرکت منظور و محاسبه خواهد شد. کاربر لازم است توجه داشته باشد در صورت انصراف از خرید مطابق شرایط اعلامی این سند، کدهای هدیه و یا تخفیف های ارائه شده در استرداد وجه منظور نخواهد شد و قابلیت تمدید نیز نخواهد داشت.

2-16-در صورت ارسال اشتباه فروشنده اصلی و سایت آمازون در خصوص کالای خریداری شده، هیواجت مسئولیت این اشتباه را پذیرفته و مبلغ پرداختی خریدار را مسترد می نماید. در صورتی که مشتری تمایل به خرید مجدد همان کالا داشته باشد، هیواجت با مسئولیت ایشان اقدام به خرید خواهد کرد. در این صورت مسئولیت اشتباه مجدد در ارسال متوجه مشتری است و هیواجت مسئولیت آن را بر عهده نخواهد گرفت.

2-17-در خرید کالاهای مرتبط در یک سبد، در صورت کنسلی یکی از موارد، امکان درخواست لغو کامل توسط مشتری بخاطر مرتبط بودن محصولات وجود ندارد، چرا که هر کالا بصورت جداگانه خریداری شده و حتی اگر در یک سبد کالا و متعلق به یک شخص باشد، بصورت یکجا خریداری نمی‍شود. در این خصوص لازم است توجه گردد که زمان رسیدن همه کالا یکسان نیست.

۳) تعهدات خریدار/کاربر

3-1-کاربر متعهد می گردد کلیه قوانین و اطلاعیه های هیواجت را با دقت مطالعه کرده و پس از آن اقدام به خرید نماید. هرگونه اقدام در جهت ثبت سفارش از جانب کاربر به منزله پذیرش قوانین و اطلاعیه ها است. اطلاعیه ها جزئی از قوانین بوده و ممکن است به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و یا به علل و مناسبت های مختلف در آدرس وبسایت/تارنما هیواجت منتشر گردند.

3-2-کاربر میبایست اطلاعات کامل خواسته شده در تارنما هیواجت برای ثبت سفارش را به درستی وارد نموده و از ارائه اطلاعات غیر‌واقعی بپرهیزد. در غیر اینصورت هیواجت مسئولیتی در این خصوص بر عهده نخواهد داشت.

3-3-کاربر متعهد می‌گردد که صرفاً با شماره تلفن همراه و یا پست الکترونیکی متعلق به خود نسبت به ثبت نام در تارنما هیواجت اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماماً مسئول بوده و هیواجت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

3-4-مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به طرق مقتضی به اطلاع هیواجت برساند. بدیهی است تا زمان اطلاع‌ رسانی به هیواجت ، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

3-5-خریدار تعهد می نماید از ارسال لینک کالاهای ممنوعه و غیرقانونی مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران خودداری نماید.

3-6-با توجه به اینکه در تارنما آمازون کالاهای زیادی از سازنده ها و کشورهای مختلف به فروش می رسد، بنابراین خریدار تعهد می نماید در خرید کالا دقت لازم از جهت نوع، مشخصات دقیق، اصالت، قیمت، کارایی، کشور سازنده، اعتبار فروشنده و سایر موارد تاثیرگذار از نظر خویش را انجام دهد. بدیهی است در صورت عدم توجه به این موارد مسئولیتی را برای هیواجت به دنبال نخواهد داشت.

3-7-کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر، اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به هیواجت، از طریق تارنما بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

3-8-کاربر می‌پذیرد مطابق قانون تجارت الکترونیک هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف هیواجت به منزله امضاء الکترونیکی و قبولی توسط وی محسوب می‌شود و هر گونه ادعایی نسبت به امضاء و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

3-9-کاربر می پذیرد در صورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگیری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از نظر هیواجت، وجه مذکور پرداخت شده محسوب نمی گردد و بدیهی است هیواجت در این خصوص مسئولیتی ندارد.

3-10-کاربر متعهد می گردد در صورت بروز هرگونه مشکل نسبت به سفارش خود، بدوا به پشتیبانی هیواجت اطلاع داده و در صورت حل نشدن موضوع، واحد امور مشتریان تمام تلاش خود را نسبت به پیگیری موضوع به کار خواهد بست.

3-11-با توجه به اینکه وبسایت هیواجت برای بهبود دادن رابط کاربری مشتریان از افزونه های متعددی استفاده می نماید، لازم است کاربر دسترسی این افزونه ها به آدرس https://hivajet.com/download-plugins را تایید نماید.

3-12-در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت، اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار هیواجت قرار ندهد، و همچنین در مواردی که کاربر اقدامات غیرقانونی و یا خلاف مقررات هیواجت را انجام دهد،این حق برای هیواجت محفوظ است تا حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به وی خودداری کند. بدیهی است هیواجت خود را متعهد به حفظ اطلاعات ارائه شده از جانب کاربر می داند.

3-13-با توجه به اینکه هزینه حمل کالا از مبدا کشورهای دیگر به مقصد ایران بر مبنای وزن کالا محاسبه می گردد و از آنجایی که وزن کالا ها در فروشگاه های اینترنتی به صورتی تقریبی قید گردیده و یا ممکن است در سایت فروشگاه اینترنتی اشتباها درج شده باشد، در صورتی که پس از دریافت کالا در ایران مشخص گردد وزن کالا بیشتر از میزان اولیه است، کاربر متعهد می‌گردد تا ما به التفاوت هزینه حمل را به هیواجت بپردازد. بدیهی است در صورتی که وزن کالا کمتر از میزان اولیه باشی، هیواجت مابه التفاوت هزینه مربوطه را به کاربر عودت خواهد کرد.

۴) گارانتی

برای مطالعه مقررات مربوط به گارانتی روی لینک کلیک کنید.

۵) بسته بندی و ارسال کالا

5-1-کلیه کالاها در مرحله اول با بسته بندی آمازون به دفتر هیواجت ارسال می شوند و با توجه به طولانی بودن مسیر و شرایط خاص ، برخی کالاها، پس از بسته بندی متناسب با قوانین حمل و نقل بین المللی و شرایط ارسال انبوه، به ایران ارسال می شوند. لذا بسته بندی محصولاتی که به دست شما می رسند، بسته بندی مخصوص شرکت هیواجت می‌باشد.

5-2-هزینه بسته بندی بر عهده هیواجت بوده و از این بابت هزینه ای از خریدار دریافت نمی گردد.

5-3-خریدار باید در تمامی روش های ارسالی، هنگام تحویل کالا، بسته بندی مربوطه را از لحاظ ظاهری مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود عیوب ظاهری و یا خرابی، ضمن امتناع از پذیرش آن، مراتب را به اطلاع کارشناسان هیواجت  برساند تا کارشناسان در اسرع وقت نسبت به پیگیری موضوع اقدام نمایند.

5-4-کد رهگیری مرسولات پستی بعد از یک روز کاری پس از تحویل کالا به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یا تیپاکس در اختیار هیواجت قرار می گیرد و پس از این مدت در صورت درخواست خریدار به ایشان ارائه خواهد شد.

5-5-کالاهای خریداری شده صرفا در آدرس اعلامی خریدار در زمان ثبت سفارش در داخل کشور قابل تحویل است. بدیهی است هیواجت از تحویل کالا در سایر کشورها و یا آدرس های نامشخص و مکان های عمومی از قبیل خیابان، پارک و …. خودداری خواهد نمود و کلیه مسئولیت های ناشی از عدم اعلام آدرس دقیق متوجه خریدار است.

5-6-خریدار لازم است به هنگام تحویل کالا اوراق هویتی خود را مطابق با مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ارائه نماید. هر گونه قصوری از این بابت که منجر به عدم تحویل کالا به خریدار شود متوجه هیواجت نبوده و خریدار مسئولیت خواهد داشت.

5-7-کالاهای خریداری شده از تارنمای آمازون از کشورها و شرکت های مختلف ، ابتدا به انبارهای آمازون و سپس به دفتر هیواجت ارسال می شوند که پس از پردازش و بسته بندی در مسیر ارسال به ایران قرار می گیرند، خریدار این موضوع را در نظر گرفته و مشکلات احتمالی تاثیرگذار از قبیل تاخیر در تحویل از جانب آمازون، کنسلی پروازها و اتفاقات غیرمترقبه را می پذیرد.

5-8-با توجه به اینکه کالاهای مختلف خریداری شده سبد کاربر در زمان های مختلف توسط آمازون تحویل هیواجت می شود، طبیعتا تحویل همه کالاهای یک سبد خرید در زمان واحد امکان پذیر نیست. بنابراین خریدار لازم است به این نکته توجه داشته باشد.

۶) پرداخت خسارت

6-1-مجموع مدت زمان فرایند ثبت سفارش و خرید کالا، برای سفارشات اکسپرس 8 هفته کاری و برای سفارشات عادی 10 هفته کاری جهت تحویل کالا به مشتری از زمان ثبت سفارش تا زمان تحویل می باشد که تعهد کاری شرکت هیواجت به مشتریان است. درصورتیکه در این بازه کالا بدست همکاران ما در شرکت هیواجت نرسد، کالا طی مسیر گم شده و یا احتمال قبض آن باشد:

الف- در صورتی که بعد از اتمام این مهلت کالا مفقود شده و به دست هیواجت جهت تحویل به مشتری نرسد، علاوه بر عودت فوری وجه به حساب ایشان، مطابق با میزان مقرر در بند ۶-۲ وجه التزام به وی پرداخت خواهد شد.

ب- در صورت قبض شدن مرسوله در گمرک، خریدار مشمول قوانین کالاهای قبضی شده و در صورتی که تلاش های هیواجت جهت ترخیص کالا از گمرک کارساز نباشد، قبض ترخیص به مشتری تحویل شده و ۳۰ درصد از هزینه گمرکی پرداختی توسط مشتری( هزینه گمرک ایران) از وی دریافت نمی گردد.

تبصره: در صورتی که در مدت ۲ هفته ابتدایی ثبت سفارش و خرید، کالا کنسل شده(به غیر از کنسلی به درخواست کاربر) و یا به هر علتی امکان خرید کالا میسر نباشد، در صورت تاخیر در اعلام این موضوع به مشتری پس از گذشت ۲ هفته فوق، مطابق با بند ۶-۳ وجه التزام پرداخت می گردد.

6-2-در صورت طولانی تر شدن بازه خرید، پس از گذشت بازه فوق ( سفارشات اکسپرس 8 هفته کاری و سفارشات عادی 10 هفته کاری) و عدم تحویل کالا، به ازای هر هفته مازاد بر تعهد کاری با ماخذ نرخ بانکی سالانه ۱۸ درصد کل مبلغ پرداختی(به این صورت که ۱۸ درصد کل مبلغ پرداختی به صورت سالیانه محاسبه و تقسیم بر ۳۶۵ روز شده و به ازای مدت تاخیر روزانه پرداخت خواهد شد) به عنوان وجه التزام به مشتری پرداخت می گردد.

6-3-از زمان پرداخت مشتری و ثبت سفارش توسط وی، شرکت هیواجت بمدت 2 هفته کاری فرصت دارد تا خرید نهایی را انجام دهد. طی این مدت در صورت کنسلی فروشنده، تیم خرید هیواجت تمام تلاش خود را جهت خرید مجدد انجام می دهد. در صورت عدم نهایی شدن خرید پس از پایان این بازه، اطلاع رسانی به مشتری صورت گرفته و بدیهی ست در این مرحله تصمیم گیرنده مشتری می باشد. در این مورد نیز در صورتی که عودت وجه به خریدار با تاخیر روبرو شود، مطابق با روش پیش بینی شده در بند ۲-۶ پرداخت خسارت صورت می پذیرد.

6-4-در کلیه مواردی که خریدار مطابق بند ۸-۲ این سند انصراف خود را اعلام نماید، هیچ گونه خسارتی به وی تعلق نخواهد گرفت.

سبد خرید
پیمایش به بالا